Sól spożywcza

Sól spożywcza

W naszym asortymencie znajdą Państwo sól spożywczą, która jest niezbędnym produktem w każdej kuchni. Jej użycie w potrawach zapewnia odpowiedni smak i aromat. Tradycyjna, czysta sól warzona ma bardzo wiele zastosowań w gospodarstwach domowych.

Sól spożywczą wykorzystuje się między innymi do:

Dostępne w naszym asortymencie produkty spełniają najwyższe standardy jakości. Sól spożywcza znakomicie uwydatnia smak i aromat potraw. W związku z tym, że produkowana jest z roztworu soli pochodzącego z mokrej eksploatacji złóż soli kamiennej jest produktem naturalnym. Uznawana jest za jeden z najstarszych środków konserwujących.

Sól kamienna Kłodawska

Jesteśmy regionalnym dystrybutorem soli kamiennej Kłodawskiej. Produkt ten nadaje się do bezpośredniego spożycia lub do przetwórstwa spożywczego. Wydobywany jest w lokalnej Kopalni Soli „Kłodawa”. Nie zawiera alergenów oraz środków modyfikowanych genetycznie. Znakomicie nadaje się do zastosowania w kuchni. Naturalny skład soli Kłodawskiej sprawia, że wpływa ona prawidłowo na funkcjonowanie organizmu człowieka. Zawarte w niej mikroelementy mają skład zbliżony do zawartości w płynie ustrojowym organizmu. Sól Kłodawska zawiera składniki takie jak: żelazo, wapń, cynk, magnez, potas oraz jod. Jest więc produktem łatwo przyswajalnym.